C O N V O C A T O R
Acționarii societății SC RECONS SA Arad, în condițiile Actului constitutiv, art.16 alin. (7): ”Acționarii reprezentând întreg capitalul social vor putea, dacă nici unul din ei nu se opune, să țină o adunare generală și să ia orice hotărâre de competența adunării, fără respectarea formalităților cerute pentru convocarea ei”, convoacă, de îndată, ședința Adunării Generale Ordinare a Acționarilor S.C. RECONS SA ARAD, ședință ce va avea loc în data de 18.12.2025, ora 13.00, la sediul societății situat în Municipiul Arad, B-dul Iuliu Maniu FN, sala de ședințe, cu următoarea:
ORDINE DE ZI
În cazul în care prima ședință a Adunării Generale Extraordinare a Acționarilor nu se va putea ține, în conformitate cu art. 16, alin. (6) din Actul Constitutiv al societății, aceasta se va întruni în data de 19 decembrie 2025, ora 13,00 la sediul societății, situat în municipiul Arad, Bd. Iuliu Maniu, F.N., județul Arad.
Pentru validarea deliberarilor adunarii generale ordinare a actionarilor este necesara prezenta actionarilor care sa detina cel putin o patrime din total de drepturi de vot. Hotararile adunarii generale ordinare se iau cu majoritatea voturilor exprimate.
Daca adunarea generala ordinara nu poate lucra din cauza neindeplinirii cvorumului prevazut la alineatul de mai sus, adunarea ce se va intruni la a doua convocare poate sa delibereze asupra punctelor de pe ordinea de zi a celei dintai adunari, indiferent de cvorumul intrunit, luand hotarari cu majoritatea voturilor exprimate.
Prezentul convocator se publică pe site-ul societății (www.reconsarad.ro) și se comunică acţionarilor/reprezentanţilor acţionarilor, membrilor consiliului de administraţie şi directorului general.
Nr.crt. | denumire / nume acționar | Nr. acțiuni | Aport actionari la capitalul social | Reprezentanti actionari | Semnătura |
1 | Municipiul Arad | 410.720 | 100 % | Mandatar Neamtiu Corneliu – Paul |
|